Temat dnia: sauna w ogrodzie - wyposażenie domu

beczka kąpielowa

Kąpiel w balii można brać o

Wystarczy niewielki kawałek własnego ogródka, aby stworzyć własne domowe SPA. Zawsze w zasięgu ręki i prawie za darmo stanowić będzie doskonałą inwestycję w zdrowie całej rodziny i jak nic innego pomoże ukoić napięte nerwy, rozluźnić obola

Temat dnia: sauna w ogrodzie - wyposażenie domu beczka kąpielowa
łe mięśnie i odbudować nadwątlone siły.

Sauna ogrodowa
Krąży powiedzenie, że sauna do ogrodu w tym samym stopniu oczyszcza ciało, co i duszę. Pewne jest, że regularne korzystanie z sauny zdrowo uzależnia i jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się zmęczenia i redukcję stresu. Sauna ma zbawienny wpływ na skórę, którą czyni lepiej ukrwioną i odżywioną oraz idealnie czystą i aksamitnie gładką. Uważa się, że to właśnie regularne korzystanie z dobrodziejstw SUNY pozwala kobietom ze Skandynawii przez długie lata cieszyć się elastyczną i pozbawioną zmarszczek skórą.

Balia ogrodowa
Balie kąpielowe stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznej sauny. Przypominające wielkie beczki konstrukcje cieszą się ogromną popularnością na terenie całej Skandyanawii, w Rosji i Japonii. Kąpiel w balii można brać o każdej porze roku, latem dla ochłody, zimą w gorącej parującej wodzie dla przyjemności i zdrowia. Taka kąpiel dobrze wpływa na serce i układ krążenia, pomaga również w przypadku problemów z kręgosłupem i układem ruchu. Terapeutyczne działanie wody i świeże powietrze w zacisznym zakątku własnego ogrodu skutkują stanem błogiego odprężenia i odbudowy - tak wraca moc.


Takie sauny ogrodowe są wykonane w

Jeżeli marzy nam się w domu własna sauna, a nie mamy zbyt wiele miejsca na jej instalację, albo też z jakiegoś powodu nie chcemy jej instalować w domu, to świetnym pomysłem będzie wolnostojąca, drewniana sauna do ogrodu. Jest to o tyle świetne rozwiązanie, że umożliwia kontakt z naturą, a nie ma też chyba nic lepszego niż skorzystanie z takiej suny zimową porą i mając w pełni rozgrzane ciało, wbiegnięcie w zimny śnieg. Nie trzeba mówić nic na ten temat, jak wspaniale hartuje to nasz organizm, jak buduje jego wytrzymałość. Takie sauny ogrodowe są wykonane w większości z drewna, ale mają zazwyczaj szklane drzwi, osłonę na piec i pociągniętą instalację elektryczną, by w środku było światło. Oczywiście, wszystko jest na tyle zabezpieczone, by nie doszło do żadnego wypadku, a samo drewno jest mocno impregnowane dla znoszenia ekstremalnych warunków temperaturowych.

Jeżeli mimo wszystko nie chcemy sauny, to fajną opcją są też balie kąpielowe do ogrodu. Gorąca kąpiel w takiej drewnianej, kilkuosobowej balii to wspaniała sprawa, doskonały kontakt z naturą i nieprzeceniony relaks. Tego typu balie mają bogatą historię, gdyż są używane już od średniowiecza i czasem warto jest skorzystać z czegoś dobrze sprawdzonego niż ślepo biec ku nowoczesności. Oczywiście, drewno wykorzystane do budowy balii jest specjalnego, szybkoschnącego gatunku.


Ogrodowe SPA, czyli przydomowa sauna

Literówka w zleceniu: "suny" zamiast "sauny"

Sauna jest znanym od wieków, cenionym już w starożytności, zabiegiem na ciało i twarz. Poprzez szerokie spektrum prozdrowotnego działania stanowi nieocenioną pomoc w terapii rożnego rodzaju schorzeń. Oczywiście, oprócz walorów zdrowotnych o popularności sauny decyduje również aspekt relaksacyjny i kosmetyczny. Sauna oczyszcza skórę, przyspiesza krążenie, nawilża. Wyróżnia się sauny różnego rodzaju: rzymskie, parowe, suche... Posiadają je w ofercie kompleksy rekreacyjne, ośrodki SPA, a nawet miejskie kąpieliska. Jeśli jednak dysponujesz własnym ogrodem, z powodzeniem możesz korzystać z uroków sauny tuż po przekroczeniu progu własnego domu. Sauna do ogrodu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Przekrój cenowy rozpoczyna się na kwocie około czterech tysięcy złotych. Dostępne są oczywiście różnorodne modele, przy czym bardzo popularne są te wykorzystujące naturalne surowce - przede wszystkim drewno. Oprócz sauny warto zainwestować również w balie kąpielowe, które pozwolą na ochłodzenie rozgrzanego ciała. Właśnie naprzemienne ogrzewanie i chłodzenie ciała, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów zabiegu sauny. Oprócz zimnych kąpieli, możemy zafundować sobie również balie z gorącą wodą, w których można kąpać się nawet w środku mroźnej zimy. Nie musimy przy tym obawiać się zeszpecenia przydomowego ogrodu nieforemnymi instalacjami. Przeciwnie - estetyka zarówno saun, jak i balii znajduje się na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu z powodzeniem mogą pełnić one funkcje wręcz dekoracyjną.